MiRONAFT — Нові резиденти та їх наукові проекти

На звязку FabLab MiRONAFT!

Кожного року, сезону або місяця ряди резидентів Mechatronics Robot Laboratory поповнюються новими обличчям. Але 2021 став винятком. Адже вперше за всю історію лабораторії, прийшла така велика кількість талановитих, енергійних та креативних студентів.

Вітаємо нових резидентів 2021: Акімова Інна, Грибіниченко Гліб, Лобунець Дмитро, Черняков Ігор, Сакун Ігор, Римар Вячеслав, Горев Ілля, Савчук Зорян. Резиденти вже поділяються на групи згідно з обраними науковими направленнями та проектами і, недовго очікуючи, стали до роботи. Які ж проекти обрали новообранці та на які відкриття та прориви нам чекати від лабораторії у 2021 році?

З 2009 року в Київській політехніці щорічно проводиться олімпіада «Механотроніка в машинобудуванні». Це всеукраїнська олімпіада у якій приймає участь численна кількість команд з України. Щорічно команда студентів ОНАХТ приймає участь у цій олімпіаді. Цього року можливість приймати участь у ній надається новим резидентам лабораторії MiRONAFT: Грибіниченко Глібу, Дмитру Лобунцю та Акімовій Інні. Під керівництвом найдосвідченіших студентів у наступних галузях, команді потрібно буде оволодіти всіма тонкостями таких напрямків, як: пневматичні та електропневматичні системи, управління гідравлічними системами, програмування промислових- та мікроконтролерів.

Окрім цього, Дмитро та Гліб збираються продовжити та закінчити розробку Термінала по розливу напоїв. Особливості терміналу полягають в трансформації зарядки для електрокарів в пістолет з розливу рідини. Ідея була сформульована спільно з представниками компанії-розробника комплектів зарядки Phoenix Contact. Завдання полягає в збірці конструкції, підключенні і програмуванні промислового контролера Phoenix Contact з подальшим виведенням інформації про стан та вибір напою на панель оператора.

Без уваги не залишився і найбільш розвинутий в лабораторії напрямок Roborace. Основні завдання цього напрямку є програмування мікроконтролерів та розробка автопілота для мобільної робототехніки. «Невже розробка нашої особистої Tesla?» Можливо. Опанувати таке нелегке завдання взялися Савчук Зорян, Черняков Ігор, Горев Ілля та Римар Вячеслав. Від активності резидентів буде залежити їх подальша участь у Всеукраїнських змаганнях Roborace, адже найкмітливіші та найкреативніші зможуть прийняти у ній участь.

Наступний проект, що розробляється та вдосконалюється в MiRONAFT вже давно є SA-1 Smart-Assistance. Ідея даної розробки полягає в створенні мобільного робота помічника для вирішення домашніх завдань. Даний робот володіє системою розпізнавання образів і команд, має можливість підключення до систем та пристроїв розумного будинку, вільно орієнтується і пересувається в просторі, виконує команди (при цьому не порушуючи три закони робототехніки) і видає інформацію за запитом користувача. Ведення цього проекту взяв на себе Горев Ілля.

І як же без солоденького? Зовсім новий проект в лабораторії — Шоколадний 3D-принтер! Ідея проекту полягає в розробці першого харчового 3Д-принтера, який втілить в життя найсміливіші ідеї кулінарії. Завдання перед студентами полягає в розробці унікального екструдера для вже існуючої основи, а також в коректній і оптимізованій прошивці контролера. Даний принтер має можливість друкувати наступними матеріалами: шоколад, джем і карамель. І «першопроходцями» у цьому напрямку є Вячеслав Римар та Ігор Сакун.

Також цього року поповнилася команда одного з наймасштабніших проектів лабораторії — RAIM. Вихідним продуктом буде робот-манекен із штучним інтеллектом, здатний синхронозувати обличчя, стать та емоційний стан людей. Перш за все цей продукт стане частиною рекламно-маркетенгової сфери і буде привертати увагу споживачів. За допомогою свого штучного інтелекту робот буде збирати дані про покупців та про найпопулярніші речі магазину і передавати їх хозяїну для подальшого покращення сервісу та продукції. Розробка усього перерахованого потребує кропіткої праці та чисельних знань. У якості промислового дизайнеру проекта виступатиме — Акімова Інна, а у якості проектувальників — Савчук Зорян і Черняков Ігор.

2021 рік вже оголосив старт і усі резиденти лабораторії MiRONAFT поринули у працю. Які злети і падіння нас чекатимуть, які труднощі і перемоги? Знаємо лише те, що зробимо цей рік найпродуктивнішим і незабутнім.

Автор статті:

PR-manager