Загальна інформація про конференції

В інституті щорічно проводяться 3 наукові конференції:

1. В ОНАХТ 22 квітня 2019 року із успіхом пройшла ХІХ Всеукраїнська науково-технічна конференція молодих вчених, аспірантів і студентів «Стан, досягнення і перспективи інформаційних систем і технологій». Вже з назви видно, що це були вчені збори молодих айтішників, які представляли на суд однолітків і викладачів свої результати наукової роботи (для багатьох це взагалі перші кроки на ниві публічної доповіді та захисту своїх ідей).

Тези доповідей для публікації та обговорення надіслала майже сотня студентів (причому третина з них — з інших вишів). Поряд зі студентами участь у конференції взяли аспіранти, докторанти, молоді співробітники кафедр вишів. Відрадно, що в поточному році великий інтерес до наукових доповідей проявили старшокурсники коледжів, в яких є підготовка молодших спеціалістів з інформаційних напрямків. Зацікавленість в цій конференції проявили виші багатьох міст, в тому числі Харкова, Києва, Вінниці. Своє бачення розвитку IT-галузі представили також Одеські політехнічний університет і національний університет.

Конференція проходила в корпусі ОНАХТ на Дворянській, 1/3, в двох секціях — «Комп’ютерна інженерія» та «IT-технології», до її початку були надруковані збірник доповідей і програма. На пленарному засіданні були заслухані доповіді за досить цікавою тематикою — інформаційний моніторинг популярності вишів в Україні, проектування енергоефективних оптичних мереж, створення цікавих комп’ютерних квест-ігр, розробка комп’ютерних програм для медицини. З цими доповідями виступили магістранти ОНАХТ Аня Вінник і Тарас Кутовий, студентка IV курсу ОНАХТ Віка Орешет, студент IV курсу Коледжу промислової автоматики та інформаційних технологій ОНАХТ Женя Гусак. Особливо вразила присутніх доповідь Євгена Гусака «Розробка мобільних додатків для розпізнавання злоякісних захворювань шкіри», присвячений створенню програми, здатної на підставі фото родимки, зробленого смартфоном, визначити ймовірність виникнення ракового захворювання — меланоми. Як зазначає сам автор, розроблений додаток не може замінити консультації кваліфікованого лікаря, проте це хороший спосіб дізнатися про небезпеку і вчасно звернутися за допомогою до медичного закладу. У процесі наукових досліджень була використана архітектура нейронної мережі MobileNetV2, програма розроблена в середовищі Qt Creator sublime text 3 за допомогою алгоритмічних мов C ++, Python. В принципі, ця розробка — готовий стартап, за умови, якщо знайдеться спонсор для її просування.

Надалі робота секцій конференції була присвячена таким цікавим темам, як Інтелектуальні інформаційні технології, Системи і методи захисту комп’ютерної інформації, Математичне моделювання, Розробка комп’ютерних ігор, Комп’ютерні та мікропроцесорні системи, Системне програмування і технічна кібернетика. Студенти заслухали десятки доповідей, кращі з яких були відзначені сертифікатами.

2. В Одеській національній академії харчових технологій з 28 травня по 3 червня 2019 року було в черговий раз проведено Міжнародну наукову конференцію «Алгебраїчні та геометричні методи аналізу». Точкою відліку цього заходу можна вважати травень 2004 року, коли була проведена перша математична конференція «Геометрія в Одесі», ініціатором якої був колишній завідувач кафедрою Вищої математики ОНАХТ В.Н. Кузаконь. Організація і проведення конференції такого масштабу — дуже важка, кропітка і відповідальна робота, в якій задіяний цілий колектив людей, які проводять підготовку близько року. Не кожен провідний вуз приймає рішення про проведення таких заходів, тим легше, що наша академія справляється з організацією міжнародної конференції з математики вже 16 років поспіль (тут слід зазначити вирішальну роль в підготовці цих наукових зустрічей доцентів кафедри ВіПМ Коновенко Н.Г. і Федченко Ю .С.). У числі організаторів — МОН України, ОНАХТ, Інститут математики Національної академії наук України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Міжнародний геометричний центр. Мета конференції — пропаганда наукових досягнень в області алгебри, диференціальної геометрії, топології, динамічних систем і їх додатків в наукових дослідженнях, аналітичні огляди сучасних наукових досягнень (з точки зору їх впливу на математичні дослідження), а також міжнародний обмін досвідом.

Щорічна конференція «Алгебраїчні та геометричні методи аналізу» вже знайшла вагу в науковому світі, в міжнародний науковий комітет входять представники України, Польщі, Чехії, Японії, Сирії, Румунії, Австрії, а щороку свої доповіді надсилають вчені десятків країн, на традиційну зустріч в гостинну Одесу приїжджають до півсотні доповідачів.

У 2019 за підсумками конкурсного відбору до збірника матеріалів конференції включено 80 тез доповідей з Австралії, Італії, Польщі, Республіки Молдова, Росії, Сирії, США, Туреччини, Узбекистану, Франції, Чехії, Чорногорії, Японії, на саму конференцію приїхало 46 учасників з 10 країн. Мова доповідей на конференції — в основному англійська, яку розуміють всі гості і організатори.

На конференції протягом 6 днів розглядалися доповіді, тематика яких спрямована на алгебраїчні методи в геометрії і топології, диференціальну геометрію у цілому, загальну й алгебраїчну топологію, геометричні й топологічні методи у природничих науках, історію й методики викладання математики. До початку заходу всі тези доповідей були опубліковані в Інтернеті за адресою https://www.imath.kiev.ua/~topology/conf/agma2019/agma-2019-program/agma2019_ program.pdf, так що з ними міг ознайомитися кожен учасник або просто зацікавлена особа. Практично кожна доповідь викликала питання і обговорення, які тривали навіть під час кава-брейків.

3. В Одеській національній академії харчових технологій 17 і 18 жовтня 2019 пройшла XII Міжнародна науково-практична конференція «Інформаційні технології та автоматизація — 2019», в роботі якої взяла участь рекордна кількість науковців, від студентів до професорів. Конференції по IT та автоматизації, що проводяться в нашій академії, все більше привертають увагу вчених і викладачів. Можливість оперативної публікації результатів своїх досліджень, обміну думками, доброзичливої ​​критики роблять такі зустрічі дуже привабливими (досить сказати, що перші тези доповідей на минулу конференцію були отримані в січні цього року).

На конференцію були надіслані тези близько ста доповідей від 139 осіб (це більш ніж в 2 рази перевищує кількість минулорічних учасників). Звертає на себе увагу географія учасників — 29 вишів з 16 міст. В роботі конференції взяли участь практично всі «гранди» підготовки фахівців в області IT і автоматизації — Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Національний університет «Львівська політехніка», Харківський національний університет радіоелектроніки, Одеський національний політехнічний університет, Вінницький національний технічний університет. Із-за кордону надіслали свої роботи вчені з Білорусії, Грузії, Казахстану, Росії. До початку конференції був підготовлений збірник тез всіх доповідей (через велику їх кількості довелося видавати його в двох томах), а також програма проведення засідань.

Слід зазначити інтерес до конференції різнорідної публіки — свої роботи надіслали близько 40 студентів, 39 кандидатів технічних наук, 10 докторів наук, 17 аспірантів, 14 викладачів коледжів і шкіл. Нашу академію в збірнику представили 28 осіб.

У пленарному засіданні конференції, яка відбулася 17.10.19 в ауд.А-234, взяли участь як співробітники вишів, так і представники IT промисловості. Після привітального слова ректора академії Богдана Єгорова присутні приступили до заслуховування доповідей. Спектр доповідей, озвучених на цьому засіданні, був надзвичайно широкий — «Особливості створення сучасних Web-додатків», «Облік ігрового балансу в сучасних комп’ютерних іграх», «Інформаційна ентропія і свобода вибору», «Використання 3D зображень для діагностики генетичних захворювань», «Автоматизована технологія переробки вторинної сировини виноробства»,«Побудова нейронної мережі». В якості спікерів були запрошені Дмитро Тінітілов, експерт, незалежний консультант з розробки web-додатків, Максим Попков, game-дизайнер, Валерій Швець, професор ОНАХТ, Олександр Полений, виконавчий директор фірми Новатек Електро, Сергій Ковтун, співробітник лабораторії Міронафт, Віктор Муратов, доцент ОНАХТ, Нугзар Кереселідзе, доцент Сухумського університету (Грузія) — до речі, привернула увагу його нестандартна доповідь «Математичні та комп’ютерні моделі інформаційної війни».

На наступний день конференція продовжила свою роботу на засіданнях двох секцій — на одній розглядалися питання комп’ютерних телекомунікаційних мереж і технологій, математичного моделювання та IT, засідання другої було присвячено проблемам автоматизованого управління різними процесами, штучному інтелекту і робототехнічним системам.