Про спеціальності інституту

Навчально-науковий інститут комп’ютерних систем і технологій «Індустрія 4.0» ім. П.М. Платонова з’єднує кафедри двох факультетів  «Автоматизації та робототехніки» (АтаР) і «Комп’ютерної інженерії, програмування і кібербезпеки» (КІПіК).

 

Факультет Автоматизації та робототехніки проводить підготовку бакалаврів та магістрів за двома спеціальностями:

  1. «АВТОМАТИЗАЦІЯ ТА КОМП´ЮТЕРНО-ІНТЕГРОВАНІ ТЕХНОЛОГІЇ»

Освітні програми:

Комп’ютерні системи та програмна інженерія в автоматизації;

Штучний інтелект та автоматизація робототехнічних систем.

 

  1. «ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКА, ЕЛЕКТРОТЕХНІКА ТА ЕЛЕКТРОМЕХАНІКА»

Освітні програми:

Інтелектуально-керовані електромеханічні системи.

 

Підготовка здійснюється за денною та заочною формами навчання на держбюджетній та контрактній основі. Для випускників коледжів та технікумів за усіма спеціальностями здійснюється підготовка бакалаврів за скороченими програмами як за денною, так і за заочною формами навчання.Випускові кафедри Автоматизації технологічних процесів і робототехнічних систем (АТПіРС) і Електромеханіки та мехатроніки (ЕтаМ) є одними з провідних й найстаріших на пострадянському просторі, мають багаторічну історію та авторитет у науковому світі.Професорсько-викладацький склад факультету, що забезпечує навчальний процес, складається з висококваліфікованих фахівців, які ведуть актуальні наукові розробки та постійно підвищують кваліфікацію на передових промислових підприємствах. Навчальні плани кожен рік доповнюються новими дисциплінами, які відображають сучасні тенденції в науці та техніці. Матеріально-технічна база постійно оновлюється сучасними програмними й технічними засобами, новітнім обладнанням. Це дозволяє надавати нашим студентам тільки найактуальніші знання.Особлива увага на факультеті приділяється співпраці з виробництвом, тому як підготовка кваліфікованих фахівців з напрямів підготовки та спеціальностей факультету неможлива без належної практичної підготовки. Кафедри факультету мають зв’язки з багатьма підприємствами й компаніями як в Україні, так і за кордоном. На ряді промислових підприємств існують філії наших кафедр.

Постійними партнерами наших кафедр є Nibulon, S-Engineering, Siemens, Eaton-Moeller, Camozzi, Festo, Phoenix Contact, Schneider Electric, Microsoft, ДТЕК, Інтерхім, інші поважні компанії та люди.

В процесі навчання за спеціальністю «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» студенти вивчають різноманітні технології виробництва, способи їх автоматизації, метрологію й вимірювальну техніку, теорію керування та технічні засоби автоматизації, операційні системи й середовища, програмні додатки та мови програмування. Пізнають основи моделювання, дослідження й проектування, монтажу та налагоджування, а також експлуатації автоматичних й автоматизованих інформаційно-керуючих систем та їх елементів, у тому числі комп’ютерних мереж й автоматизованих робочих місць для різних рівнів керування виробництвом. Вивчаються методи і засоби керування економікою, менеджментом, бухгалтерією й інформаційним забезпеченням виробництва чи підприємства, вирішення завдань оптимізації роботи різних служб та всього підприємства загалом. В рамках освітньої програми «Штучний інтелект та автоматизація робототехнічних систем» бакалаврату здійснюється вивчення, розробка та інтеграція робототехніки та пристроїв зі штучним інтелектом у всі сфери діяльності людини. До послуг студентів найбільша в Україні лабораторія Мехатроніки і робототехніки та найбільший в Європі ФабЛаб, високотехнологічні лабораторії метрології та технологічних вимірювань, електроніки та мікропроцесорної техніки, теоретичних основ керування, мікропроцесорних контролерів та САПР, а також низка класичних лабораторій за фахом.

В процесі навчання за спеціальністю «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» студенти вивчають методи й засоби автоматичного контролю та керування електроприводами технологічного обладнання, електромеханічними та мехатроними системами, електропобутовою технікою. Навчаються програмуванню мікропроцесорної техніки на мовах різного рівня, моделюванню, дослідженню й експлуатації сучасних електромеханічних та електроенергетичних систем в промисловості, будівництві, транспорті та побуті. До послуг студентів новітні високотехнологічні лабораторії Цифрових технологій автоматизації та електроприводу, Комп’ютерно-інтегрованого керування електроприводом, а також низка класичних лабораторій за фахом.

Студенти факультету А та Р набувають серйозну інженерну та комп´ютерну підготовку, що робить їх провідними фахівцями. Наші випускники можуть працевлаштуватися на будь-яких підприємствах, де застосовуються новітні технології автоматизації та керування технологічними процесами, в проектних організаціях по розробці систем автоматизації, електроприводу, робототехніки, у тому числі – в системі організації міського та залізничного електротранспорту, на суднах далекого плавання, в банках і офісах.Наші постійні партнери, які забезпечують працевлаштування студентів: Siemens, Eaton (Moeller), S-Engineering, Нібулон, Миронівський хлібопродукт, Одеський припортовий завод, Інтерхім і багато інших.

 

 

 

Факультет Комп’ютерної інженерії, програмування і кібербезпеки проводить підготовку бакалаврів та магістрів за двома спеціальностями:

1.«Комп’ютерні науки»

2.«Комп’ютерна інженерія»

 

За даними дослідження порталу HeadHunter Україна, протягом кількох років першість у рейтингу найбільш перспективних професій утримують IT-фахівці. Це загальносвітовий тренд, що випливає з розвитку технологій і зростання користувачів мережі Інтернет.

Хто такі IT-фахівці? Це системні адміністратори, програмісти, веб-дизайнери, баннермейкери, фахівці із захисту інформації, тестувальники, моделлери, розробники ігор і багато інших, які обслуговують комп’ютерний світ. Всі вони – при наявності належної кваліфікації та досвіду роботи – користуються величезним попитом на глобальному ринку праці. Одну з цих професій (або кілька) ви можете отримати, вступивши на навчання на факультет Комп`ютерної інженерії, програмування та кіберзахисту ОНТУ.

Ну хто вчора знав про таких необхідних сьогодні фахівців, як Web-девелопери, контент-менеджери, розробники інтернет-магазинів, фахівці із захисту інформації, тестувальники програмного забезпечення, розробники мобільних додатків, 3D моделлери? Але ж їх підготовку вже передбачають навчальні плани на факультеті КІПтаК ОНТУ.

На факультеті КІПтаК здійснюється підготовка фахівців за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавр і магістр за двома традиційним IT-спеціальностями: «Комп’ютерні науки», «Комп’ютерна інженерія», і наступними освітніми програмами підготовки: «Інформаційні управляючі системи та технології», «Інформаційні технології проектування»,  «Розробка ігор та інтерактивних медіа у віртуальній реальності», «Мережні технології та інтернет речей».

Ті студенти, які вступили на спеціальність «Комп’ютерні науки», навчяться: проводити системний аналіз предметних областей, створювати математичні моделі об’єктів і процесів автоматизації, проектувати і розробляти прикладне програмне забезпечення та бази даних, застосовувати інструментальні засоби розробки програмних систем, веб-технологій, технологій розподілених систем і паралельних обчислень, розробляти системи штучного інтелекту, моделювати в середовищах 3Ds Max та AutoCAD.

Випускники спеціальності «Комп’ютерна інженерія» зможуть розробляти: апаратно-програмні засоби IT, комп’ютерні системи та мережі, їх системне програмне забезпечення та бази даних, технічні засоби захисту інформації, системи прийняття рішень, системи діагностики і тестування, розподілені і кластерні комп’ютерні системи, локальні, глобальні і корпоративні комп’ютерні мережі, комп’ютерні та мобільні ігри, додатки в віртуальній та доповненій реальності, моделі в середовищах 3Ds Max та Maya.

Слід зазначити, що студенти факультету вивчають дисципліни, пов’язані з: програмуванням (Assembler, Phyton, Java, C, C++, C#), системним програмуванням, розробками ігрового процесу (Unity 3D, 3Ds Max, Maya), Web-програмуванням (PHP, HTML, MySQL, Java Script, XML); комп’ютерними системами, Wi-Fi, налаштуванням і адмініструванням мережевого обладнання, мережі NGN; розробкою і адмініструванням баз даних (Oracle, MySQL); програмуванням мобільних пристроїв під Android, iOS, Windows Phone; програмуванням і налаштуванням мультимедійних пристроїв.

Обчислювальний центр факультету КІПтаК – один з кращих і потужних серед усіх вишів Одеси. Він займає чотири поверхи окремої будівлі, всього 24 сучасних комп’ютерних класи по 12 комп’ютерів в кожному з виходом в Інтернет. До того ж університет в 2015 році придбав пакет від фірми Microsoft IT Academy, що дозволяє встановлювати легальні ліцензовані операційні системи Windows і інші комп’ютерні програми, вже з 2015 року університет має можливість давати безкоштовно кожному викладачеві і студенту ліцензійний ключ для користування операційною системою Windows (7, 8 або 10).

На факультеті створені всі умови для студентів, що бажають отримати фундаментальну підготовку в області програмування, причому на досить високому рівні, для цього на факультеті відкрита «Школа спортивного програмування».

Факультет завжди відрізнявся прагненням бути в одному ряду з передовими ідеями в області інформаційних технологій, ось і в 2015 році в зв’язку зі стрімким розвитком 3D принтерів відкрита нова програма підготовки «Комп’ютерні технології 3D-графіки», придбані 3D принтери («malyan desktop 3d printer» , що працюють за технологією FDM), організовано навчання студентів азам 3D технологій. В якості робочих матеріалів наші принтери використовують ABS-пластик або PLA-пластик.

На факультеті КІПтаК регулярно проводяться лекції та майстер-класи провідними фахівців IT-галузі, які спрямовані на передачу практичного досвіду і розширення кругозору студентів і викладачів в IT-області. Лекторами виступають провідні IT-фахівці нашого міста – системні адміністратори, програмісти, веб-дизайнери, баннермейкери, фахівці із захисту інформації, тестувальники, геймдизайнери. Тільки за останній час перед студентами виступили фахівці таких престижних фірм, як Autodesk, DataArt, Looksery (Snapchat), PLS Logistics Services, УкрТелеком, Lohika Systems, iLogos, DIDWW, NetCracker, E42, Noosphere Ventures, Ubisoft та ін.

 

Безробіття нашим випускникам не загрожує, тому що основними споживачами IT-послуг у всіх країнах є не тільки державні та комерційні компанії та фірми, а й різні фінансові організації, телекомунікаційні оператори, науково-дослідні установи. Ось далеко не повний перелік місць роботи в Україні наших недавніх випускників: AB Soft, Lohika Systems, NetCracker, Luxoft, DataArt, IDE Group, ХВОЯ інтеграція, PSOFT, Arka, Intersog, Одеський ЖД вокзал, компанія Тенет, Epam Systems, Netpeak, Product Engine, NXC, Інтернет-агентство NETPROFIT, Банк Південний, Dals Games і багато інших. Перелік вакансій, які займають наші випускники: Middle HTML-coder / web-designer, начальник відділу супроводу ІТ, QA engineer, програміст C#, Silverlight, PHP, Java Developer, SEO-майстер, Software engineer, інженер-програміст, webdeveloper, геймдизайнер та інші.