Загальна інформація про конференції

В інституті щорічно проводяться 4 наукові конференції: Міжнародна наукова конференція «Алгебраїчні та геометричні методи аналізу» https://www.ontu.edu.ua/geokonf , Міжнародна науково-практична конференція «Інформаційні технології та автоматизація» https://www.ontu.edu.ua/itia , Всеукраїнська науково-технічнв конференція молодих вчених, аспірантів та студентів «Стан, досягнення та перспективи інформаційних систем та технологій» https://www.ontu.edu.ua/information_systems_technologies ,  Всеукраїнська науково-технічна конференція молодих науковців, аспірантів та студентів «Комп’ютерні ігри та мультимедіа як інноваційний підхід до комунікації » https://www.ontu.edu.ua/student_conference_computer_games .  Нижче наведені результати останніх проведених конференцій в інституті.

1. В Одеському національному технологічному університеті 20 та 21 жовтня 2022 року пройшла XV Міжнародна науково-практична конференція «Інформаційні технології та автоматизація – 2022», у роботі якої взяла участь велика кількість науковців, від студентів до професорів. Конференції з IT та автоматизації, які проводяться в нашому університеті, все більше привертають увагу вчених та викладачів з усієї України, та й не лише з нашої країни. Можливість оперативної публікації результатів своїх досліджень, обміну думками, доброзичливої ​​критики роблять такі зустрічі дуже привабливими (досить сказати, що перші тези доповідей на минулу конференцію було отримано у лютому цього року, тобто, більше, ніж за півроку).

На конференцію «Інформаційні технології та автоматизація – 2022» було надіслано досить велику кількість тез доповідей – 101, у написанні яких брало участь 163 особи, що свідчить про підвищену увагу викладачів та виробничників до цього перспективного наукового спрямування. В цій міжнародній зустрічі взяли участь представники 41 організації, з яких 4 – зарубіжні (з Болгарії, Чеської республіки та республіки Казахстан). Це практично всі «гранди» підготовки фахівців в області IT і автоматизації — Національний університет «Львівська політехніка», Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Одеський національний політехнічний університет, Вінницький національний технічний університет, Харківський національний університет радіоелектроніки, Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України. Вже за назвами ЗВО-учасників конференції можливо оцінити рівень доповідачів, які взяли у ній участь, досить сказати, що серед них 14 докторів наук та 51 кандидат наук. Наш університет на цій міжнародній зустрічі представляли 25 студентів та співробітників.

2. Починаючи з 2004 року кафедрою фізико-математичних наук на базі ОНТУ традиційно проводиться міжнародна наукова конференція «Алгебраїчні та геометричні методи аналізу». За цей час конференція розширила напрями діяльності та відповідно змінила назву (до 2016 року – «Геометрія в Одесі»), що дозволило вченим світу ділитися своїми науковими досягненнями в галузі математики та її застосувань, зокрема, у диференціальній геометрії, топології, математичній фізиці та динамічні системи.
Співорганізаторами конференції стали: Міністерство освіти та науки України, Інститут математики Національної академії наук України, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Київське математичне товариство та міжнародний геометричний центр.
Основними напрямками роботи конференції стали методи алгебри геометрії та топології; диференціальна геометрія загалом; геометрія та топологія диференційованих різноманітностей; загальна та алгебраїчна топологія; геометричні та топологічні методи у природничих науках; геометричні питання математичного аналізу
З 2020 року конференція проводиться у новому Online-форматі. Саме такий підхід із використанням платформи Zoom дозволив об’єднати цього року 65 учасників із 15 країн світу (Україна, Алжир, Греція, Ізраїль, Італія, Китай, Корея, Мексика, Молдова, Польща, Сполучені Штати Америки (США), Туреччина, Франція, Чехія, Японія). Вчені 14 вітчизняних та 16 закордонних вишів зробили 30 оnline-доповідей за два дні щільної роботи, у тому числі свої доповіді представили: Andrei Teleman (Франція), Piotr Mormul (Польща), Jia-Li Mo (Китай), Sergiy Maksymenko (Україна) , Jean-Pierre Magnot (Франція), Александер Пришляк (Україна), Omer Gok (Туреччина), Enzo Bonacci (Греція), Francisco Bulnes (Мексика) , Юрії Дрозд (Україна), Nabil Saouli (Алжир), Meirav Amram (Ізраїль) , Ji-Young Ham (Корея), Yaacov Kopeliovich (США), Jun Ueki (Японія) та інші. За підсумками конференції усі учасники отримали сертифікати.
Кожен, хто бажає ознайомитися з матеріалами конференції, матиме можливість переглянути відео доповідей учасників, які планується розмістити у відкритому доступі на сайті конференції.
https://imath.kiev.ua/~topology/conf/agma2022/contents/en/index.php#
За результатами конференції заплановано видання чергового номера науково-періодичного видання «Праці міжнародного геометричного центру», яке включено до Переліку наукових видань України (категорія «А»). Журнал індексується у наукометричній базі Scopus, а також входить до таких світових баз індексування та реферування: Національна бібліотека України ім. Вернадського, MathSciNet, Zentrablatt MATH, SHERPA/Romeo, DORA, CrossRef, eLibrary, Index Copernicus International, Google Scholar, Directory Open Access Scholarly Resources (ROAD), EBSCOhost, Directory Indexing International Research Journals — Citemen , Bielefeld Academic Search Engine (BASE), Ulrich’s Periodicals Directory, Directory of Open Access Journals (DOAJ).
За рейтингом індексування в Scopus за 2021 рік журнал «Праці міжнародного геометричного центру» посідає 22 місце серед 86 українських журналів, що входять до цієї бази.

 

3.  Наука неспроможна розвиватися без спілкування, без обміну думками, ідеями, інформацією, проведення зустрічей лише на рівні конференцій. На жаль, пандемія COVID-19, а потім і військові дії в Україні не дали можливості ці зустрічі проводити наживо, минули часи, коли до нас на конференцію з’їжджалися чисельні гості, і не лише з України. Проте, дефіцит спілкування у вчених відчувається, особливо у молодого покоління, тому свідчення – успішне проведення XXII щорічної Всеукраїнської науково-технічної конференції молодих вчених, аспірантів та студентів «Стан, досягнення та перспективи інформаційних систем та технологій» в Одеському національному технологічному університеті. Особливо такий обмін думками важливий для молодих учених та студентів, які роблять перші кроки у науці. Вже кілька років ця зустріч вчених проводиться в ОНТУ у дистанційному форматі за допомогою комп’ютерної програми створення відеоконференцій Zoom.

Формат дистанційних «молодіжних» зборів, що відбулися, в умовах відеоконференції не завадив проявити підвищену увагу до цього форуму вчених в галузі Інформаційних технологій з боку багатьох організацій (і не тільки ВНЗ) з усієї України. До речі, незважаючи на статус Всеукраїнської конференції, у її проведенні взяли участь також вчені Казахстану.

Конференція відбулася 21-22 квітня 2022 року на базі навчально-наукового інституту комп’ютерних систем та технологій «Індустрія 4.0» ОНТУ, на адресу оргкомітету надійшла досить велика кількість тез доповідей – 131 (і це в online-умовах!). Участь у цьому заході захотіли взяти не лише ВНЗ, а й наукові установи (є навіть учні ліцеїв і коледжів, які тільки починають свою дорогу в науці), не лише вчені-початківці, а й титуловані фахівці в галузі IT, кандидати та доктори наук. Слід зазначити, що авторами надісланих на конференцію тез були 206 осіб (у тому числі 13 докторів наук і 43 кандидати наук). Звичайно, левову частку учасників займали студенти – 95 осіб, для них це можливість розпочати свій шлях у науці, показати свої знання та вміння у галузі IT.

Список організацій – учасників конференції налічує 34 позиції, починаючи від таких знаменитих національних університетів України, як «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», «Харківський політехнічний інститут», «Львівська політехніка», «Харківський авіаційний інститут», університет кораблебудування імені адмірала Макарова, Одеський національний університет імені І. І. Мечникова та закінчуючи науковим ліцеєм №3 Полтавської міської ради та вищим професійним училищем №7 м. Кременчука. Приєднався до наукових зборів і Казахстан в особі відомого Туранського університету (7 доповідей).

Кожному учаснику конференції організаторами було надіслано програму її проведення та збірку тез доповідей. Учасники відзначили високий рівень організації заходу, цікаву добірку доповідей, їхню значущість для обміну думками щодо нагальних проблем Інформаційних технологій.

 

4. Відповідно до плану Міністерства освіти і науки України з 29 по 30 вересня 2022 року в Одеському національному технологічному університеті пройшла вже друга Всеукраїнська науково-технічна конференція молодих науковців, аспірантів та студентів «Комп’ютерні ігри та мультимедіа як інноваційний підхід до комунікації – 2022».

В даний час більшість учених визнають, що однією з найбільш швидко і стабільно прогресуючих областей знань є інформаційні технології та їх застосування.  Під час пандемії COVID-19 та військових дій в Україні різко обмежилися контакти між людьми, і, відповідно, зросла значимість комп’ютерів, смартфонів та їх додатків.

Співробітники Одеського національного технологічного університету вже давно звернули увагу на цю популярну галузь IT, яка розвивається семимильними кроками. В ОНТУ вже три роки студенти навчаються за освітньою навчальною програмою «Розробка ігор та інтерактивних медіа у віртуальній реальності», вже двічі на його основі проводилися хакатони GameDave Open Cup Odessa, які збирали десятки зацікавлених людей. Університет виступив засновником та вперше провів у 2019 році всеукраїнську студентську олімпіаду зі створення комп’ютерних ігор. Наші студенти постійно беруть участь та перемагають у змаганнях світового чемпіонату зі створення комп’ютерних ігор Global Game Jam, який проводиться одночасно у більш ніж 100 країнах світу. Минулого року вперше в ОНТУ було з успіхом проведено молодіжну конференцію «Комп’ютерні ігри та мультимедіа як інноваційний підхід до комунікації – 2021».

І ось настала черга продовження цього форуму фахівців Game-індустрії — в вересни в ОНТУ було проведено другу конференцію, що зібрала багато зацікавлених осіб (причому не лише з України, свої тези доповідей надіслали розробники з Казахстану та Болгарії). З урахуванням військового стану в Україні ця зустріч пройшла онлайн, що не завадило обмінятись думками досить великій кількості учасників. На конференцію надіслали 71 тезу доповідей, авторами яких були 112 чоловік (у тому числі 1 доповідь з Болгарії, 7 доповідей з Казахстану, 63 доповіді з України).  Незважаючи на молодіжний статус, у зустрічі брали участь 4 доктори наук, професори, та 22 кандидати наук. Кількість організацій-учасників перевищувала за тридцять, включаючи Turan University, Almaty, Republic of Kazakhstan та University of food technologies, Plovdiv, Bulgaria (хоча ця конференція має статус Всеукраїнської).