Міжнародне співробітництво

Міжнародне співробітництво в інституті спирається на проведення стажувань, практик, участь в наукових конкурсах:

1.Міжнародні стажування в польських університетах в м.Лодзь. Щорічно в лютому місяці проводиться закордонне стажування студентів факультету інформаційних технологій і кібербезпеки в Польщу (м.Лодзь). Стажування стала можливою в результаті підписаного договору про співпрацю між ОНАХТ і Університетом Інформатики м.Лодзь, Польща.

Безліч українських студентів і фахівців мріють знайти роботу в Європейському Союзі. Скептики відзначають, що в ЄС досить високий рівень безробіття, тому українцям там «нема чого ловити». Хіба що розраховувати на некваліфіковану працю — на вакансії доглядальниць, сезонних працівників або різноробочих. Однак є одна сфера, щодо якої подібний песимізм абсолютно невиправданий.

Згідно зі звітом Європейської комісії найближчим часом в ЄС очікують дефіцит 900000 фахівців індустрії інформаційних технологій (ІТ). Це викликано тим, що кількість вакансій зростає набагато швидше, ніж кількість потенційних фахівців. Щорічна кількість випускників — «айтішників» в Європі стабільно становить близько 100 000 чоловік. До того ж, рівень підготовки навіть в європейських навчальних закладах останнім часом не задовольняє роботодавців. Тому значна частина новоспечених фахівців не в змозі працевлаштуватися, або змушені проходити додаткове навчання з урахуванням вимог компанії.

Це означає, що мотивовані і якісно підготовлені українські програмісти, системні адміністратори, фахівці з веб-дизайну, комп’ютерної графіки, комп’ютерної безпеки, тривимірної візуалізації та анімації можуть розраховувати на безпроблемне працевлаштування в європейській компанії.

Однак, українські студенти, які поставили за мету працевлаштування в Європейському союзі, потребують розуміння вимог роботодавців, експертного володіння іноземними мовами, незалежної оцінки власної професійної підготовки, налагодженні зв’язків з майбутніми роботодавцями ще під час навчання.

У зв’язку з цим Європейський фонд навчання і сертифікації CEASC, (Бидгощ, Польща) допоміг нам організувати стажування «Трансфер інновацій. Вихід на ринки ЄС »в Університеті Інформатики (м.Лодзь, Польща).

 

2.Участь у Міжнародномуо конкурсу студентських наукових робіт Black Sea Science. Конкурс Black Sea Science — 2019проводиться вже вдруге, ініціатором його створення була Одеська національна академія харчових технологій. Організаторами поряд з нашою академією виступила низка вищих навчальних закладів Болгарії, Білорусії, Казахстану, Китаю, Молдови, Польщі та Сербії.

Слід зазначити, що це один з небагатьох студентських конкурсів в Україні, який дає можливість нашим шукачам вищої освіти безпосередньо порівняти свій рівень наукових досліджень із зарубіжними однолітками, визначити найбільш значущі напрямки розвитку наукової думки.

У нашій країні досить багато Всеукраїнських студентських конкурсів за окремими спеціальностями, по організації інженерних стартапів, по отриманню грантів, по отриманню закордонних стажувань або стипендій. Однак змагань (особливо під егідою Міністерства освіти і науки України), в яких наші студенти беруть участь нарівні з представниками передових зарубіжних університетів — раз-два і все. Адже такі конкурси дозволяють молоді інтегруватися в європейський освітньо-науковий простір, розширюють міжнародні зв’язки, стимулюють застосування студентами сучасних технологій, створюють умови для формування інтелектуального потенціалу нового наукового покоління.

Конкурс Black Sea Science спочатку замислювався як змагання для студентів з країн в основному Причорноморського басейну, але швидко переріс ці рамки, участю в ньому зацікавилися країни багатьох інших регіонів. У 2019 на конкурс було подано 142 роботи, в тому числі 48 робіт із зарубіжних університетів, 42 з нашої академії і 52 роботи з 23 українських ВНЗ. Роботи надіслали студенти університетів Польщі, Казахстану, Білорусі, Китаю, Грузії, Молдови, Румунії, Мексики, США, Македонії, Литви, Словаччини, Киргизстану. Призові місця зайняли автори 36 наукових робіт, які по географії розділилися порівну: 18 робіт з українських ВНЗ і 18 робіт із зарубіжних університетів.

Конкурс Black Sea Science проводиться за кількома напрямками, що охоплює основні спеціальності ОНАХТ. Журі цього змагання було сформовано за цими напрямками, в їх склад увійшли відомі в своїй області вчені з нашої академії і зарубіжних університетів. Всі роботи надавалися організаторам конкурсу з обов’язковим перекладом на англійську мову, шифрувалися і відсилалися різним рецензентам (один з яких обов’язково повинен бути з-за кордону). Така процедура дозволила дотримати незалежність і неупередженість розгляду отриманих результатів, а також реально оцінити рівень запропонованих наукових досліджень в порівнянні зі студентськими досягненнями інших країн. Тим легше, що серед переможців досить багато представників нашої академії.

19 березня 2019 року відбулося підсумкове спільне засідання журі конкурсу Black Sea Science за двома спорідненими напрямками: «IT технології та кібербезпека», «Автоматизація, електромеханіка та розробка робототехнічних систем». Присутні в аудиторії А-234 вчені заслухали доповіді переможців цих напрямків за допомогою дистанційної відеоконференції на основі додатка Skype (розробка фірми Microsoft).

Члени журі відзначили зростання інтересу студентів до конкурсу (прислано майже в два рази більше робіт у порівнянні з минулим роком), а також високий рівень і цікаву тематику представлених робіт. Студенти пропонували інструментарій розробки сучасних роботів-розвідників, способи автоматизації безпечної роботи банкоматів, методи автоматизації бізнес-процесів, системи управління вантажною платформою і багато іншого. Активну участь в рецензуванні цих робіт взяли зарубіжні члени журі: Андрій Купріянов (Білорусь), Іван Палов (Болгарія), Валерій Суслов (Польща), Олег Медведєв (США).

З доповідями на засіданні виступили переможці конкурсу по переліченим напрямкам: Горохова Олена (Донецький національний університет), Костандян Ера, Хасанов Ельдар, Елгонди Ерсултанбек  (Міжнародний університет інформаційних технологій, Казахстан), Яловега Владислав,  Главчева Дар’я (Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» ), Драндар Андрій (ОНАХТ), Стецюк Вадім (Вінницький національний технічний університет), Клімченков Андрій (Донбаська державна машинобудівна академія). Їх роботи були присвячені таким цікавим темам, як: використання програми MatLab для кодування складних алгоритмів управління, розробка мобільного робота, розробка системи мобільної зарядки, інтелектуальне регулювання транспортних потоків в мегаполісі, розвиток навчальних ресурсів з використанням віртуальної реальності, дослідження пожежонебезпеки лісових масивів з використанням нейронних мереж. Багато переможці цих напрямків представили також опубліковані статті за своєю тематикою, що свідчить про достатню апробацію запропонованих ідей.