Міжнародне співробітництво

Міжнародне співробітництво в інституті спирається на проведення стажувань, практик, участь в наукових конкурсах:

1.Міжнародні стажування в польських університетах в м.Лодзь. Щорічно в лютому місяці проводиться закордонне стажування студентів факультету інформаційних технологій і кібербезпеки в Польщу (м.Лодзь). Стажування стала можливою в результаті підписаного договору про співпрацю між ОНАХТ і Університетом Інформатики м.Лодзь, Польща.

Безліч українських студентів і фахівців мріють знайти роботу в Європейському Союзі. Скептики відзначають, що в ЄС досить високий рівень безробіття, тому українцям там «нема чого ловити». Хіба що розраховувати на некваліфіковану працю — на вакансії доглядальниць, сезонних працівників або різноробочих. Однак є одна сфера, щодо якої подібний песимізм абсолютно невиправданий.

Згідно зі звітом Європейської комісії найближчим часом в ЄС очікують дефіцит 900000 фахівців індустрії інформаційних технологій (ІТ). Це викликано тим, що кількість вакансій зростає набагато швидше, ніж кількість потенційних фахівців. Щорічна кількість випускників — «айтішників» в Європі стабільно становить близько 100 000 чоловік. До того ж, рівень підготовки навіть в європейських навчальних закладах останнім часом не задовольняє роботодавців. Тому значна частина новоспечених фахівців не в змозі працевлаштуватися, або змушені проходити додаткове навчання з урахуванням вимог компанії.

Це означає, що мотивовані і якісно підготовлені українські програмісти, системні адміністратори, фахівці з веб-дизайну, комп’ютерної графіки, комп’ютерної безпеки, тривимірної візуалізації та анімації можуть розраховувати на безпроблемне працевлаштування в європейській компанії.

Однак, українські студенти, які поставили за мету працевлаштування в Європейському союзі, потребують розуміння вимог роботодавців, експертного володіння іноземними мовами, незалежної оцінки власної професійної підготовки, налагодженні зв’язків з майбутніми роботодавцями ще під час навчання.

У зв’язку з цим Європейський фонд навчання і сертифікації CEASC, (Бидгощ, Польща) допоміг нам організувати стажування «Трансфер інновацій. Вихід на ринки ЄС »в Університеті Інформатики (м.Лодзь, Польща).

2.Участь у Міжнародномуо конкурсу студентських наукових робіт Black Sea Science. Конкурс«Black Sea Science» щорічно проводиться на базі Одеської національної академії харчових технологій за підтримки Міністерства освіти і науки України під егідою організації Black Sea Universities Network — об’єднання закладів вищої освіти Чорноморського регіону. Мета конкурсу — розширення міжнародних зв’язків та активізація наукової роботи студентів. У складі засновників — ВНЗ з Білорусії, Болгарії, Казахстану, Молдови, Китаю, Швейцарії, Ізраїлю, Грузії, Польщі. Слід зазначити, що це один з небагатьох студентських конкурсів в Україні, який дає можливість українським здобувачам вищої освіти безпосередньо порівняти свій рівень наукових досягнень із зарубіжними однолітками, визначити найбільш значущі напрямки розвитку науки та інженерії. Конкурс Black Sea Science спочатку замислювався як змагання для студентів країн Причорноморського басейну, але швидко переріс ці рамки, участю в ньому зацікавилися країни багатьох інших регіонів.

До складу журі Конкурсу входили 91 вчений, з них 50 осіб з 18 зарубіжних країн: США, Німеччина, Швейцарія, Ангола, Бенін, Латвія, Туреччина, Ізраїль, Китай, Румунія, Грузія, Польща, Словаччина, Казахстан, Азербайджан, Болгарія, Молдова , Білорусь.

Коли організатори конкурсу 2022 року в номінації «Інформаційні технології, автоматизація і робототехніка» приступили до його підготовки, стало зрозуміло, що необхідні якісь нові кроки, щоб залучити іноземних учасників. На Україні про конкурс вже знали, Міністерство освіти і науки про нього щорічно сповіщало більшість вишів, а ось за кордоном … Міжнародне конкурсне журі в номінації IT вийшло зібрати по особистим зв’язкам (до нього ввійшли представники Польщі, Анголи, США, Беніну, Грузії, Азербайджану, Білорусії, Казахстану і України), а ось запрошення потенційних учасників наштовхнулося на відомі складності, тут звернення до знайомих не зробили би велику популярність конкурсу.

У напрямку «Інформаційні технології, автоматизація і робототехніка» (IT) в 2022 році були надіслані 54 робіт з 32 вищих навчальних закладів (авторами яких є 64 студенти, яких направляли 59 наукових керівників). До складу журі цього напрямку увійшли відомі вчені та організатори в області IT, серед яких: Francisco Augusto — доктор наук, менеджер з міжнародних зв’язків — Вищий інститут інформаційних і комунікаційних технологій (Ангола); Simon Milbert — віце-президент фірми Xtra Information Management, Inc. (США); Ivan Palov — D.Sc., Professor, Русенський університет «Ангел Канча» (Болгарія); Gerard H. Degla — менеджер зі зв’язків і тренінгів Групи компаній «MAPCOM solutions informatiques» (Бенін); д.т.н., професора Viktor Khobin, Valeriy Plotnikov, Sergii Artemenko.

У напрямку «Інформаційні технології, автоматизація і робототехніка» були подані роботи з 6 зарубіжних ВНЗ (які представляли  Китай, Казахстан, Польщу, Грузію) і 25 відомих українських університетів (Національний університет «Запорізька політехніка», Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Вінницький національний технічний університет, Одеський національний політехнічний університет, Одеська національна академія харчових технологій, Чорноморський національний університет імені Петра Могили — повний перелік наведено в таблиці учасників — http://isc.ontu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/50/2022/04/2022_IT1.pdf. Всі роботи представлялися тільки англійською мовою, і їх перевірка була анонімною, члени журі працювали з ними по шифру, без згадки авторства, університету і країни. Така процедура забезпечила неупереджений розгляд студентських творінь, робота журі була досить напруженою — багатьом довелося рецензувати більше 10 статей. Слід їм віддати належне, незважаючи на очевидну зайнятість, практично всі члени журі у напрямку IT знайшли час на підтримку студентської науки.

Конкуренція серед надісланих робіт у напрямку IT була дуже висока, деякі наукові роботи представляють собою майже завершений стартап, деякі — готові наукові публікації рівня кандидатів наук, деякі напевно будуть претендувати на отримання патенту на винахід. Досить сказати, що серед керівників — 17 професорів, докторів наук, завідувачів різними кафедрами. Відрадно, що вперше в цьому конкурсі взяли участь 6 студентів наших коледжів (одна з цих робіт навіть увійшла в число призерів).

Всі конкурсанти отримали барвисті сертифікати учасників конкурсу «Black Sea Science 2022», призери — дипломи переможців відповідної номінації, публікацію своїх робіт в електронному збірнику, підготовленому організаторами конкурсу.